GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas+skålar 1171066
*
nr 117 1066
Vas+skålar
3 del, Keramik, nagg
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 februari 2002
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik nagg skålar vas
-
5277 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:39
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:55
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:06
-
5284 Fat
Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg, 19..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:45
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:00
*
Vas+skålar
nr 117 1066
Vas+skålar
3 del, Keramik, nagg
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 4 februari 2002 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik nagg skålar vas
-
5277 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:39 -
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:55 -
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:06 -
5284 Fat
Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Gustavsberg, 19..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:45 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:00